Miejsca

Altana Sutiejsk

Obiekty

Województwo:
Lubelskie
Królestwo:
Roztocze
Odległość od Green Velo
1.69 km
Kontakt
Adres:
Sąsiadka 143, 22-448 Sąsiadka
Telefon:
48793444997
Udogodnienia
Udogodnienia rowerowe

Altana Sutiejsk jest obiektem turystycznym położonym przy Dawnym Grodzie Czerwieńskim Sutiejsk. Założycielem grodu był Jarosław Mądry książe Ruski Kijowskiej, który dla obrony granicy Polski z Rusią, w IX wieku (1034-1039r.) wybudował Gród Sutiejsk. Przez osadę Sutiejsk "obecnie wieś Sąsiadka" przebiega Szlak Centralny i Rowerowy Szlak Czarna Perła.

 

Obiekty turystyczne w Sąsiadce to: Wały obronne Gródu Sutiejsk, wąwozy lesowe "Cuple", bagna przy dorzeczy rzeki Gorajec - Por i Malownicze tereny. Altana jest obiektem turystycznym z projektu "Pięć zalewów - Może Atrakcji" zbudowanym z bali drewnianych, przykryta gontem i wyposażona w ławki, stoły oraz palenisko na ognisko, grunt utwardzony kostką. Przy obiekcie jest stojak na 5 rowerów typ U.  Altana zlokalizowana jest przy drodze powiatowej oraz w centrum wsi Sąsiadka. Obiekt jest ogólno dostępny - bezpłatny.

ZGŁOŚ POPRAWKĘ
Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013