Język:

Aktualności

O Green Velo na Konferencji Eco City World Summit!

22 lutego 2022

Czołowi międzynarodowi eksperci: inżynierowie, projektanci krajobrazu, ekolodzy, przedstawiciele nauki i biznesu spotkają się w dniach 22-24 lutego, by po raz 14. wziąć udział w Konferencji Eco City World Summit.

W tym roku gospodarzem wydarzenia będzie Rotterdam, który ugości prelegentów i uczestników na wirtualnej platformie spotkań. Historia tej konferencji sięga 1990 roku, wtedy to kalifornijska firma Ecocity Builders po raz pierwszy postanowiła zorganizować szczyt, by przemodelować nasze myślenie o współczesnej cywilizacji, by promować rozwiązania technologiczne idące w parze z naturą i docenić zrównoważony rozwój przestrzeni miejskiej.

Każda z edycji szczytu Eco City gromadzi najbardziej utalentowanych i znanych przedstawicieli szeregu branż, którzy dążą do rewolucji w projektowaniu: miast, miasteczek i wsi. Chcą tworzyć miejsca do życia w zgodzie z naturą i dokonać transformacji tych, które obecnie przyjazne nie są, ani ludziom ani środowisku naturalnemu.

Eksperci zastanowią się między innymi na temat wpływu rozwiązań mobilnych na wzrost zainteresowania podróżami i transportem rowerowym. Jak nowe technologie mogą wspierać wypoczynek i dojazdy do pracy?
Miło nam poinformować, że odpowiedzi na te pytania zaprezentuje pan Tomasz Ostrowski, przedstawiciel partnera technologicznego Szlaku Green Velo, odpowiedzialnego za wykonanie strony www i aplikacji mobilnej.

Przypominamy, że w badaniach wykonanych na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej, to właśnie stronę i aplikację www.greenvelo.pl rowerzyści wskazują jako czytelne i praktyczne źródło wiedzy o turystyce rowerowej.

Strona i aplikacja szlaku z nawigacją i planerem tras to rozwiązania, które mogą być skuteczne wykorzystywane nie tylko przy zarządzaniu sieci szlaków rowerowych, ale też jako forma promocji turystyki i transportu rowerowego.

W aplikacji mobilnej, poza rozbudowaną siecią szlaków i tras oraz punktów POI z atrakcjami turystycznymi, użytkownicy znajdą informacje o infrastrukturze (np. punktach odpoczynku, rowerowych punktach naprawczych, stojakach rowerowych) oraz mikrowycieczkach.

Tego typu rozwiązania można zastosować w każdym miejscu na świecie – począwszy od miast i regionów, przez parki narodowe, obszary chronione i inne otwarte przestrzenie.

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013