Język:

Aktualności

Które miasto zostanie Rowerową Stolicą Polski?

2 września 2020

Już 1 września rusza 2. edycja ogólnopolskiej zabawy dla wszystkich miłośników dwóch kółek. W tym roku cykliści z aż 43 miast zawalczą o tytuł najbardziej rowerowego miasta Polski. Czy w tym roku tytuł przypadnie którejś z miejscowości na Szlaku Green Velo?

Przypominamy, że konkurencja w tym roku jest ogromna – o tytuł Rowerowej Stolicy Polski walczyć będzie dwa razy więcej miast niż w poprzedniej edycji.
- Jako włodarz Bydgoszczy bardzo się cieszę, że Rowerowa Stolica Polski odbędzie się już po raz drugi i to w tak dużym składzie. Rywalizacja będzie dużo bardziej zacięta niż przed rokiem. Liczę na kolejny rekord przejechanych kilometrów, zarówno w całej zabawie, którą organizujemy jako miasto, jak również na naszym lokalnym podwórku –.  – mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. To właśnie to miasto jest organizatorem całego rowerowego zamieszania.

Rowerem zdrowo, sprawnie i prestiżowo
Ideą akcji jest zachęcanie Polaków do wybierania roweru zamiast samochodu. Rower to idealna alternatywa w miejskiej, często zakorkowanej codzienności. Pedałując nie zatruwamy powietrza, jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Z roku na rok to coraz modniejszy i częściej wybierany środek transportu. Polacy pokochali rowery, więc zdobycie Pucharu Rowerowej Stolicy Polski to marzenie każdego z 43 miast.
Szanse na zdobycie Pucharu dla każdego miasta są jednakowe. Świadczy o tym fakt, że zwycięzcami poprzedniej edycji stała się Nowa Sól, która najlepiej zmobilizowała w swoim mieście miłośników dwóch kółek. Zgodnie z zasadami zabawy ilość przejechanych kilometrów będzie dzielona przez liczbę mieszkańców.
- Dla trzech najlepszych miast czekają wyjątkowe nagrody - samoobsługowe stacje naprawy rowerów ufundowane przez  sponsora rywalizacji firmę Ibombo. Dodatkowo miasta zapewniają nagrody dla najlepszych rowerzystów lokalnych. – mówi Tomasz Dobrowolski, koordynator akcji.

30 dni zabawy – dołącz już dziś
Przez 30 wrześniowych dni każdy przejechany kilometr z włączoną aplikacją, będzie się liczył w rywalizacji miast. Niech nas nie zniechęca deszczowa pogoda – każdy czas jest dobry na rower. Dodatkowo użytkownicy mogą stworzyć swoje własne rywalizacje wśród przyjaciół, znajomych z pracy, rodziny – konfiguracje są dowolne! Co więcej zabawa jest otwarta na cały świat - użytkownicy mogą kręcić kilometry dla swojego miasta w każdym zakątku świata.

Bezpłatna aplikacja, wiele korzyści
W zabawie mogą wziąć udział wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i posiadają telefon komórkowy. Wystarczy pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody. Bezpłatna aplikacja do pobrania na stronie www.rowerowastolicapolski.pl

Przeczytaj także

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013