Język:

Aktualności

Wyprawy na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci Szlakiem Green Velo

3 lipca 2017

To nie pierwsza wyprawa na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.W wycieczce wezmą również udział dzieci z bocheńskiego domu dziecka, którzy pokonując chociaż część Szlaku chcieliby wesprzeć ideę działalności MHD. Mimo osobistych problemów rodzinnych starają się w ten sposób pomóc innym, których uważają za bardziej potrzebujących - ma to ogromne znaczenie wychowawcze.

Wspierają Hospicjum dla Dzieci

Realizując pasje ludzi kochających sport, chcą wspierać tych, którzy całe serce oddali osobom, będącym pod opieką Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Stąd pomysł promowania działalności krakowskiego ośrodka poprzez inicjatywy o charakterze sportowym i rekreacyjnym. Pierwsza  wyprawa (na przełomie czerwca i lipca 2016 r.) związana była z wyjściem na Kazbek, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu na granicy Gruzji z Rosją o wysokości 5033,8 m n.p.m.

Pierwsze w Polsce Centrum Opieki Wyręczającej

Dzięki ludziom dobrej woli udało się Hospicjum zdobyć potrzebne środki na uruchomienie pierwszego w Polsce Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci im. Hanny Chrzanowskiej. Uroczyste otwarcie Centrum odbyło się w grudniu 2016 roku.

Planowana wyprawa rowerowa z wychowankami Domu Dziecka

Kolejna z inicjatyw związana jest z pokonaniem Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. To najdłuższa trasa dla cyklistów w Polsce. Ma około dwóch tysięcy kilometrów i biegnie przez pięć województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie.

– W nadchodzące wakacje zamierzamy część tej trasy pokonać wraz z wychowankami Domu Dziecka z Bochni, którzy również w ten sposób pragną pomóc w przybliżeniu idei działalności MHD. Start planujemy  z Elbląga na 23 lipca 2017 roku –   mówi koordynator wyprawy Sylwester Walasek.

Uczestnicy wyprawy mają nadzieję, iż dzięki takim inicjatywom, jak wyżej opisane, dotrą do większej liczby osób i w ten sposób przybliżą im cel działalności Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci. Informując o działalności Ośrodka, chcą wspierać jego funkcjonowanie.

Na temat wyprawy można przeczytać na stronach: bloogu wyprawy.mhd.org.pl i na Facebooku pod nazwą "Wyprawy sportowe Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci - Expeditions for MHD".

 

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013