Język:

Aktualności

„GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE Rowerem przez Polskę”

5 lipca 2017

W ostatni weekend czerwca ruszył nowy cykl imprez sportowo-rekreacyjnych dla fanów kolarstwa!

Pod hasłem „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE Rowerem przez Polskę” na terenie całego kraju (w każdym województwie!) odbędzie się w sumie 16 rajdów przygotowanych z myślą o miłośnikach jazdy na rowerze w wyjątkowo malowniczych okolicznościach przyrody. Cała zabawa potrwa trzy miesiące, a w tym czasie można wystartować w dowolnej liczbie rajdów.

Na trasie  Wschodniego Szlaku  Rowerowego zostanie zorganizowanych pięć rajdów

  • woj. Lubelskie - Roztocze / Szczebrzeszyński Park Krajobrazowy. Spotykamy się w Zwierzyńcu k./Lublina - 9 lipca
  • woj. Świętokrzyskie - Góry Świętokrzyskie i Cisowsko-Orłowiński Park Krajobrazowy – Zalew Borków k./Kielc – 22 lipca
  • woj. Podlaskie - Międzyrzecze Biebrzy i Narwi – 12 sierpnia
  • woj. Warmińsko-Mazurskie - Kraina Pomniejszych Jezior Mazurskich – 13 sierpnia.
  • woj. Podkarpackie23 września

Proponowana formuła rajdu ma przede wszystkim zachęcić do aktywnej turystyki i wspólnej przygody, jednocześnie zostawiając odrobinę przestrzeni dla sportowej rywalizacji. Ciekawie poprowadzone trasy o dystansie ok. 100 km pozwolą solidnie zmęczyć nogi, dotlenić ciało i umysł oraz nacieszyć oczy widokami najpiękniejszych zakątków. Tak więc świetna zabawa i niezapomniane wrażenia czekają wszystkich Uczestników bez wyjątku!

W tle rowerowych zmagań z urokami krajobrazu rozegra się także pasjonująca walka o nagrody, bowiem na zdobywcę największej ilości punktów w Klasyfikacji Generalnej Cyklu czeka sprzęt sportowo-turystyczny o wartości 3.500 zł! W odróżnieniu jednak od zwykłych zawodów, o główne wygrane niekoniecznie będą rywalizować najszybsi Uczestnicy, a raczej ci, którym ta zabawa najbardziej przypadnie do gustu i… sprawi najwięcej frajdy :) Atrakcyjnych nagród, upominków i wyróżnień będzie oczywiście dużo więcej, a ich łączna pula przekroczy 25.000 zł!

Cykl rajdów „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE Rowerem przez Polskę” objęty jest Honorowym Patronatem Ministra Sportu i Turystyki.

Harmonogram rajdów, zapisy oraz więcej informacji na stronie www.rajdydlafrajdy.pl

(UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń)

 

 

 

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013