Język:

Aktualności

Berlińczycy chcą przyjeżdżać na Green Velo

27 czerwca 2017

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi wzięło udział w tegorocznej edycji berlińskiego Umweltfestivalu poświęconemu ochronie, środowiska, zdrowemu trybowi życia i ekologicznemu jedzeniu. Na imprezie pojawiło się także mobilne kino 5D, które promowało Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, biegnący przez pięć województw Polski wschodniej.

Umweltfestival odbył się pod Bramą Brandenburską w Berlinie w miniony weekend już po raz dziesiąty. Zgłosiło się na niego kilkuset wystawców promujących ekologiczne jedzenie, zdrowy styl życia, kontakt z naturą, ale także zrównoważony, ekologiczny transport, jakim jest niewątpliwie rower. Nie bez przyczyny partnerem wydarzeniem był największa niemiecka organizacja rowerzystów ADFC, ale także niemieckie federalne ministerstwo środowiska.  Pięć regionów Polski wschodniej: Świętokrzyskie, Podkarpackie, Lubelskie, Podlaskie i Warmińsko - Mazurskie przywiozło do Berlina mobilne kino 5D, gdzie prezentowano w tej technologii filmy, promujące Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Na stoisku można było bezpłatnie dostać mapy i foldery ze wszystkich pięciu województw, oczywiście głównie w języku niemieckim, ale też angielskim, bo na imprezie pojawiło się wielu turystów z innych krajów.

- To bardzo ważny event dla promocji naszej trasy, bo wręcz był sprofilowany na rowerzystę. Z naszym kinem 5D idealnie wkomponowaliśmy się w tematykę imprezy.  Zainteresowanie szlakiem było duże, choć niewątpliwie dla Niemców to ciągle coś nowego. Ale właśnie ta nowość jest naszym walorem. Ci, którzy podchodzili do stoiska, często byli zapalonymi rowerzystami, którzy często już Polskę na rowerach odwiedzili. Dotarliśmy do najbardziej pożądanej grupy docelowej - podsumowuje berlińską promocję Green Velo,  rzecznik prasowy szlaku Green Velo, Jarosław Panek.

Częstym pytaniem, które padało od niemieckich rowerzystów była, możliwość zakupienia aktywnego wypoczynku na trasie Green Velo u touroperatora. I tu pojawia się wciąż problem, bo jeszcze bardzo niewiele firm sprzedaje taką ofertę turystyczną. W organizację promocji Green Velo w Niemczech bardzo intensywnie włączył się Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji  Turystycznej (ZOPOT) w Berlinie, który zapewnił miejsce, ale także nagłośnił w berlińskich mediach udział szlaku Green Velo na Umweltfestivalu. Jeszcze przez imprezą pracownicy ZOPOT – u rozsyłali berlińskim mediom informacje prasowo o szlaku Green Velo i mobilnym kinie 5D, które przyjedzie do stolicy Niemiec.

Rozwój Polski Wschodniej Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013